Historia firmy

logofab1

FAB TAX & ACCOUNTANCY BY Bilans S.A.

Od 1993 roku z powodzeniem prowadzimy kompleksową obsługę
finansowo-księgową podmiotów gospodarczych. Posiadamy status licencjonowanego biura księgowego. Obecnie prowadzimy obsługę ponad 130 podmiotów gospodarczych – od jednoosobowych działalności po spółki akcyjne, zarówno z kapitałem międzynarodowym jak i krajowym. Staramy się jak najlepiej dostosować działania do specyfiki działalności, którą obsługujemy, dlatego nasza oferta jest zawsze indywidualnie uzgadniana. Zapewniamy pełną obsługę księgową i doradztwo podatkowe oraz zajmujemy się sprawami
kadrowo-płacowymi.

RADA NADZORCZA

KRYSTYNA FABIJAŃCZUK

Certyfikowana księgowa z ponad 40 letnim doświadczeniem w prowadzeniu ksiąg handlowych i rozliczeniach podmiotów krajowych i zagranicznych działających w wielu branżach i dziedzinach z różnych sektorów rynku.

Przed założeniem własnego biura rachunkowego, zajmowała stanowisko Dyrektora finansowego.

Założycielka biura rachunkowego BILANS, które stało się fundamentalnym podmiotem Grupy FAB.

1a
2

JAN WAGA

Urodzony w 1950 roku w Krakowie. Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie. W 1983 roku ukończył studia podyplomowe z dziedziny organizacji i zarządzania.

Po ukończeniu studiów pracował w instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem i handlem.

W 1990 roku Jan Waga został Prezesem Zarządu Polcoop S.A., a przeprowadzona przez niego prywatyzacja Polcoop S.A. była pierwszą prywatyzacją tego typu firmy w Polsce. W roku 1993 został Prezesem Zarządu Euro Agro Centrum S.A. a następnie Prezesem Zarządu Kulczyk Holding S.A.

Do sukcesów Jana Wagi zaliczyć można skuteczną prywatyzację i restrukturyzację 3 polskich browarów, które połączone w jeden – Kompanię Piwowarską S.A. stały się jednymi z najnowocześniejszych w Europie.

Kierowany przez Jana Wagę Kulczyk Holding w 2005 r. był również największym prywatnym inwestorem w historii PKN Orlen S.A. – polskiego producenta, dystrybutora i sprzedawcy paliw i innych produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Jan Waga sprawował w tym czasie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej PKN Orlen S.A.

Obecnie Jan Waga, jako niezależny doradca dla podmiotów gospodarczych i instytucji, bierze udział w projektach związanych z restrukturyzacją i strategiami rozwojowymi.

DR JACEK WĘDROWSKI

Ponad 25 letnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych w Polsce i poza jej granicami (Europa Środkowowschodnia, Niemcy, Wielka Brytania, Federacja Rosyjska, Białoruś, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Stany Zjednoczone, Ameryka Środkowa, Szwajcaria, kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu) .

Prawnik wewnętrzny (in–house) amerykańskich i dalekowschodnich globalnych korporacji. Praktyka prawna w międzynarodowych globalnych firmach prawniczych w zakresie projektów infrastrukturalnych , transakcji przejęć. Udzielanie wsparcia prawnego w projektach infrastrukturalnych dotyczących energetyki, budowy dróg i trakcji kolejowych, prawa zamówień publicznych, realizacji kontraktów budowlanych w oparciu o warunki FIDIC oraz oceny zgodności działań spółek giełdowych. Pełnomocnik procesowy, w tym przed Sądem Najwyższym , Trybunałem Konstytucyjnym oraz sądami arbitrażowymi w Polsce oraz w Zurychu , Sztokholmie i Londynie.

Doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego zdobył m.in. w globalnej kancelarii Baker & Mc Kenzie (1991-1993), w korporacji RJReynolds International / JT International (1993-2002 , w tym w jej siedzibie w Genewie jako dyrektor d/s prawnych), w Baxter International (2003-2009 w Zurychu i Warszawie, Prawnik korporacyjny w regionie Europy Środkowowschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki –ECEMEA) , w międzynarodowych kancelariach prawniczych Bird & Bird /partner/ i Eversheds /of-counsel/ 2009-2013) , Trakcja PRKiI SA .dyrektor ds. prawnych (2013-2015);

Jest członkiem stowarzyszeń prawniczych m.in. Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego, doradcą przy projektach Krajowej Izby Gospodarczej, wykladowcą w zakresie ryzyk prawnych i transakcyjnych na akademickich kursach MBA (w oparciu o programy Rotterdam University i Tiffin University).

3
4

DR JAN GÓRALSKI

Doradza międzynarodowym podmiotom gospodarczym w zakresie prawa ubezpieczeniowego, handlowego oraz nieruchomościowego.  Posiada bogatą wiedzę oraz wieloletnie, praktyczne doświadczenie w bieżącym doradztwie dla największych towarzystw ubezpieczeniowych oraz agencji pośrednictwa ubezpieczeniowego. Specjalizuje się w zagadnieniach prawnych związanych z szeroko pojętym świadczeniem usług ubezpieczeniowych na terenie Polski, w szczególności w tematyce gwarancji ubezpieczeniowych oraz rozliczeń prowizyjnych z tytułu zawierania polis ubezpieczeniowych, w tym dochodzenia roszczeń z tytułu wyłudzeń składek ubezpieczeniowych.

W Kancelarii, mecenas Góralski odpowiada także za realizację projektów transakcyjnych, dotyczących m.in. nabycia i sprzedaży gruntów i nieruchomości pod inwestycje komercyjne. Nadzoruje również doradztwo prawne w zakresie procesów komercjalizacji istniejących oraz nowo powstałych obiektów handlowych i biurowych w Polsce.

Doktor nauk prawnych. Wieloletni pracownik dydaktyczno-naukowy Politechniki Warszawskiej. Autor licznych publikacji z zakresu prawa budowlanego i administracyjnego. Absolwent prawa na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Pracuje w języku polskim, angielskim i niemieckim.

FAB TAX & ACCOUNTANCY BY Bilans S.A.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku polskim jak i zagranicznym jesteśmy w stanie zagwarantować Twojej firmę kompleksową i profesjonalna obsługę.